Projekt Zvjezdano nebo

Zvjezdano nebo zasjalo u Područnoj školi

Proučavajući život i rad Đure Pilara, po kojemu je naša škola dobila ime, vrlo je zanimljiva činjenica da se među ostalim bavio izučavanjem astronomije. Potencijalno daroviti učenici 5.c i d razreda, učenici 1.c razreda i njihovi roditelji pod vodstvom učiteljice Marije Spajić i psihologinje Eme Filajdić odlučili su zajedničkim projektom Zvjezdano nebo prenijeti i dočarati barem djelić onoga u čemu je uživao i sam Đuro.

Prije samog postavljanja Zvjezdanog neba održano je nekoliko radionica na kojima su pripremani svi potrebni materijali u čemu nam je izrazito pomogla kreativna i domišljata gospođa Jadranka Blažević. Uz nju, odličnu smo suradnju ostvarili i s drugim zainteresiranim majkama učenika 1.c razreda. Iako je projekt zahtijevao od svih sudionika dosta vremena, truda i rada ponosni smo krajnjim rezultatom. Osim što je ugodan oku, kutak u područnoj školi interesira i ostale učenike koji su s uzbuđenjem pratili postavljanje neba. Zadovoljni smo ostvarenom suradnjom i zajedničkim radom koji će svakako doprinjeti učenju i proširivanju znanja o vrlo znamenitoj i nama vrlo važnoj osobi Đuri Pilaru.

Psihologinja Ema Filajdić

110 godina dobrih ideja - pozivnica

Dan škole - program svečanosti

Dan škole našem Đuri na diku

Ove smo godine obilježili veliku godišnjicu: 110 godina postojanja naše škole. Čitavu smo godinu istraživali život i rad Đure Pilara, a 25. svibnja 2018. godine, Dan je škole bio kruna našega rada i truda: kroz sat vremena programa prošetali smo kroz Đurin život.

Dan škole tradicionalno je započeo sportskim dijelom programa u dvorani područne škole na Koloniji. Dječaci naše škole omjerili su snage u nogometu.

U čast Đuri Pilaru

U PŠ na Koloniji kao i u MŠ u Brodskom Vinogorju održan je 24. svibnja 2018. godine integrirani dan. Ove je godine tema bila velika obljetnica naše škole, a sve u čast našem velikanu Đuri Pilaru. Iako nije bilo klasične nastave, naučili smo štošta.

5.c i 5.d razredi na integrirani dan su imali Hrvatski jezik i Informatiku te Matematiku pod vodstvom nastavnica Anite Boroz, Karoline Momčilović i Renata Kadić Zarožinski.  Na matematici su igrali igru Tko želi biti milijunaš. Na Hrvatskom jeziku i Informatici učenici su prvo poslušali izlaganje o Đuri Pilaru uz PPT prezentaciju, a nakon toga su odigrali Kahoot kviz o Đuri Pilaru te pokazali izvrsno znanje.