Me, myself and I

S novom školskom godinom započeo je i međunarodni eTwinning projekt “Me, Myself & I” (“Ja i sva moja lica”).

Projekt je nastao s ciljem promoviranja važnosti i brige za dobro mentalno zdravlje djece i mladih. Tijekom projekta će se potaknuti učenike na prepoznavanje vlastitih emocionalnih stanja, kvalitetnu komunikaciju s bližnjima, suradnju i traženje podrške u vlastitoj zajednici.

Projektne aktivnosti osmislili su psihologinja Marija Jurić iz Osnovne škole Drenje i učitelj informatike Goran Podunavac iz Osnovne škole Popovac. Preko 100 učitelja i njihovih učenika iz osam europskih država (Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Finske, Italije, Rumunjske, Slovačke, Srbije i Turske) prepoznali su važnost projekta i odlučili sudjelovati. U našoj će školi projektne aktivnosti provoditi učiteljica engleskog jezika, Aleksandra Balen sa svojim 7.c razredom te stručnim suradnicima škole.

Učenici će učiti o mentalnom zdravlju kroz različite aktivnosti i primijeniti trenutno iskustvo. Također, imat će priliku surađivati s učenicima iz drugih škola, čuti primjere dobre prakse i prihvatljive obrasce ponašanja koji doprinose očuvanju mentalnog zdravlja.

Projektne aktivnosti bit će objavljene na TwinSpace stranici projekta “Me, Myself & I”.

Aleksandra Balen, učiteljica engleskog jezika

WEB MJESTO:

Me, myself and I (Ja i sva moja lica)

Svjetski dan mentalnog zdravlja (World mental health day)

WHO AM I?-TKO SAM JA?

Međunarodni dan zagrljaja

Dan borbe protiv vršnjačkog nasilja