Vrtim zdravi film

Vrtim Zdravi Film dio je globalne Nestlé inicijative pod nazivom Nestlé Healthy Kids Global Programme, koji za cilj ima educirati učenike sedmih razreda o važnosti pravilne prehrane i važnosti bavljenja tjelesnom aktivnošću.

Na taj način naše poruke dopiru do učenika u fazi u kojoj formiraju svoje stavove i ponašanja te im pomažemo da usvoje zdrave navike koje će biti njihovih života i u kasnijoj dobi. Projekt ima nacionalnu pokrivenost.

Projekt je odobren te ima pozitivno mišljenje za provedbu od strane:

1. Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta,
  2. Ministarstva zdravlja te
  3. Agencije za odgoj i obrazovanje.

Edukativni materijali kreirani su od strane stručnjaka nutricionizma te su usklađeni su s preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

Projekt provodi Hrvatski školski sportski savez.

Promocija Nestlé proizvoda u sklopu projekta strogo je zabranjena.

2. CILJEVI PROJEKTA

GLAVNI CILJEVI PROJEKTA SU:

• edukacija učenika o zdravim prehrambenim navikama
  • poticanje učenika na povećanje tjelesne aktivnosti.

SEKUNDARNI CILJEVI PROJEKTA SU:

• unaprjeđenje znanja učenika o poboljšanju kvalitete života putem prehrane i tjelesne aktivnosti senzibilizacijom kroz sportske vrijednosti
  • poticanje okoline (roditelja, učenika i učitelja) da bude spremna na prihvaćanje i podržavanje promjena prehrambenih navika.

3. CILJANE SKUPINE

• učenici od 13 ili 14 godina (7. razred)

učenike će se educirati o zdravim prehrambenim navikama i poticati na bavljenje tjelesnim aktivnostima.

• roditelji – okolina

roditelji su ti koji donose odluke o kupovini, brinu o prehrani učenika, kao i o doručku učenika, obiteljsko okruženje najviše utječe na navike i ponašanje učenika

• škole – okolina

škole sudjeluju u projektu na način da pružaju logističku podršku u provedbi projekta.

4. STRUKTURA PROJEKTA

VrtimZdraviFilm sadrži se od edukacije, aktivacije i evaluacije.

U školskoj godini 2017./2018. u projektu Vrtim zdravi film sudjeluju 52 učenika 7. razreda.

I. Prvi put projekt Vrtim zdravi film u osnovnoj školi Đuro Pilar realiziran je u školskoj godini 2014./2015. i u njemu su sudjelovala 82 učenika 7. razreda.

II. Voditelj projekta za našu školu je Milenko Lubina profesor Tzk.