NE govoru mržnje na Internetu!

Ekipa iz građanskog odgoja (good) se uključila u Nacionalnu Kampanju „NE govoru mržnje na Internetu“. U Republici Hrvatskoj provodi ga Ministarstvo socijalne politike i mladih u suradnji s Nacionalnim odborom.

Nacionalna kampanja provodi se na inicijativu Vijeća Europe, koje je u ožujku 2013. godine lansiralo europsku kampanju „No Hate Speech Movement“. Kampanje sa sličnim aktivnostima provode se i u ostalim europskim državama.

Opći cilj nacionalne kampanje je aktivnim djelovanjem na Internetu i u zajednici informirati i senzibilizirati javnost, posebno djecu i mlade, o poštivanju ljudskih prava kao i o negativnim utjecajima govora mržnje.

Više o cijeloj kampanji možete naći na www.dislajkammrznju.hr ili https://www.facebook.com/dislajkammrznju .

Školski „good“ je imala predavanje na temu „Dislajkam Mržnju“ te snimila i prijavila video uradak na natječaj. Držite nam fige!

Naš videozapis možete pogledati OVDJE.