Školski kurikulum

Škola radi na temelju Školskog kurikuluma i Godišnjeg plana i programa rada. Donosi se na temelju Nacionalnog kurikuluma i Nastavnog plana i programa.

Pod pojmom Školski kurikulum podrazumijevamo sve sadržaje, procese i aktivnosti koji su usmjereni na ostvarivanje ciljeva i zadaća odgoja i obrazovanja kako bismo promovirali intelektualni, osobni,  društveni i tjelesni razvoj učenika. Temelji se na učeničkoj razini znanja, interesa i sposobnosti, na raznolikosti i kompleksnosti obrazovnih interesa i potreba učenika, roditelja i lokalne zajednice.             Planiranim aktivnostima, programima i projektima težimo kvalitetnim rezultatima ostvariti ciljeve usmjerene na učenika i njegov razvoj, stručnu samostalnost i odgovornost učitelja, samostalnost i prepoznatljivost škole.

Školski kurikulum određuje nastavni plan i program izbornih predmeta, dodatne i dopunske nastave, izvannastavnih aktivnosti i drugih odgojno-obrazovnih aktivnosti,  programe i projekte prema smjernicama hrvatskog nacionalnog obrazovnog standarda.

Školskim kurikulumom se utvrđuju: aktivnost, program, projekt, ciljevi aktivnosti, programa, projekta, namjena aktivnosti, programa, projekta
nositelji aktivnosti i njihova odgovornost, način ostvarenja aktivnosti, programa, projekta, vremenik ,način vrednovanja i načina korištenja rezultata vrednovanja

Školski kurikulum objavljen na mrežnim stranicama škole dostupan je učenicima, roditeljima i svim zainteresiranima za život i rad škole.

SKOLSKI_KURIKUL_23_24

12_OS_DjuroPilar,_Slavonski_Brod_Kurikul_2022._2023.