Projekt Starine

22. travnja 2008. godine ostvarili smo projekt navedenog sadržaja.Učenici 2.a i 2.b razreda su sa svojim učiteljicama Marijom Karić i Senkom Jelić posjetili Etno – imanje obitelji Crljen u neposrednoj blizini Slavonskoga Broda.

Sadržaj projekta potaknut je obilježavanjem 100 – te godišnjice naše škole. Cilj projekta je bio upoznavanje izgleda starinskog dvorišta – imanja, starinskih djelatnosti, etno – motiva našega kraja i starina (prosječna starost oko 100 godina).

Sadržaj smo ostvarili istraživačkim radom učenika na neposrednoj stvarnosti. Svi su se sakupljeni materijali obradili u vidu plakata s mnoštvom fotografija i zabilješki.
Određeni materijali su namijenjeni izradi monografije naše škole (sadržaj starina).

Rad u seoskom dvorištu je bio ugodan i poučan. Sloboda razgovora, kretanja, skupnoga rada (promatranja, intervjuiranja, istraživanja, praktičnoga rada, crtanja, fotografiranja, pisanja, raščlanjivanja, generaliziranja i izvještavanja) i igre oduševila je učesnike.

Detaljnije o projektu pogledajte OVDJE.