Školska knjižnica nalazi se na prvom katu, u zapadnom dijelu Matične škole.  2015./2016. godine preseljena je u novi prostor veličine 80 m2. Opremljena je novim namještajem i dio prostora ustrojen je kao čitaonički dio  za 16 korisnika. Prvi zapisi u knjizi inventara datiraju iz razdoblja početkom sedamdesetih godina prošlog stoljeća. Sama škola osnovana je daleke 1908. godine. Knjižnica pruža knjižnične usluge za učenike i učitelje Matične škole u Brodskom Vinogorju i Područne škole Kolonija.

Knjižni fond trenutno broji 7858 svezaka knjiga. Knjige su obrađene u knjižničnom programu Metelwin i postoji mrežni katalog knjižnice. U vrijeme pandemije koronavirusa ustrojena je virtualna knjižnica „Pilarovci“ koja se neprekidno osvježava novim sadržajima. Knjižnica ima pristup internetu. Opremljena je računalom za knjižničara, laptopom za učenike i knjižničara, projektorom, TV-om, DVD-om, glazbenom linijom i printerom.

Učenici rado borave u knjižnici i provode odmore i slobodno vrijeme u čitaoničkom prostoru.  U knjižnici se održavaju i edukacijski sati za poticanje čitanja, izvannastavne aktivnosti, aktivnosti vezane za kulturnu i javnu djelatnost škole te školske i EU projekte u kojima sudjeluju učenici i učitelji naše škole. Nestankom pandemije, nadamo se povratku učenika u njihov najdraži prostor u školi, našu knjižnicu. Za sada smo u njoj uz pridržavanje epidemioloških mjera i družimo se uživo i virtualno na stranicama VK „Pilarovci“.

Mrežni katalog