Tintilinić 2021./2022.

Izašao je novi trinaesti broj „Tintilinića“

Dragi učenici, nastavnici i roditelji!

Izazovno razdoblje koronavirusa, tijekom kojeg smo rad cijele škole morali prilagoditi situaciji i epidemiološkim mjerama, iza nas je pa je tako i novi trinaesti broj „Tintilinića“ ugledao svjetlo dana. Budući da je koronavirus unio velike promjene u funkcioniranje nastave, iskoristili smo ga kao temu broja koja nosi naziv „Škola i koronavirus“, a u ovome broju možete naći i dvije nove rubrike: „Glazbeni kutak“ i „Savjeti“. Novinarska skupina vrijedno je radila na ovom broju časopisa, a velik doprinos dali su i ostali učenici te nastavnici. Što se tiče cijene časopisa, ostali smo jeftini pa i dalje košta 5 kn (0,66 centi).

Tintilinić 2020./2021.

Školski časopis Tintilinić završen unatoč pandemiji koronavirusa

Dragi učenici, nastavnici i roditelji! Vrijedni članovi Novinarske skupine i ove su godine (unatoč poteškoćama koje je koronavirus unio u rad škole) uspješno odradili posao i stvorili novi broj Tintilinića koji držite u rukama. Jako smo se potrudili temu broja „Kućni ljubimci“ detaljno razraditi različitim vrstama tekstova (člancima, intervjuima, anketama) te ju proširiti i na druge rubrike („Zabavni kutak“, „Modni kutak“ te „Književna kritika“). Osim toga uveli smo i jednu novost – QR kodove čijim skeniranjem možete pristupiti video sadržajima. Stvaranju ovog broja Tintilinića svojim radom pridonijeli su i nastavnici te učenici 6. a i 6. b razreda. Cijena časopisa jest, kao i do sada, 5 kn i bilo bi nam drago kada biste kupnjom podržali naš rad te nas motivirali da budemo još bolji i inovativniji.

Tintilinić 2018./2019.

Novi broj Tintilinića u prodaji

Dragi učenici, u prodaji je novi broj našeg školskog časopisa. Cijena je i ove godine simboličnih 5 kuna. Ovaj je put časopis još deblji i ima čak 52 stranice. Časopis je prošao na županijskoj razini Lidrana, na što smo izuzetno ponosni. Potrudili smo se da budu zastupljeni svi razredi i sva područja života naše škole. Vjerujemo da je to dovoljno dobar razlog da podržite naš rad kupnjom.

Učenici od 1. do 4. razreda časopis mogu kupiti od svoje učiteljice, a učenici  od 5. do 8. razreda od svoje nastavnice hrvatskog jezika.