Podrška za stručno poučavanje o okolišu (eng. Assistance for skilled environmental teaching- ASSET)

• Broj projekta:
  • Program: Erasmus+, KA2
  • Broj projekta: 2023-1-ES01-KA220-SCH-000153474
  • Suradnička partnerstva u školskom obrazovanju (Cooperation partnerships in school education)
  • Vrijednost projekta: 250.000,00€
  • Škola ima pravo iskoristiti: 30.362,00 €
  • Ime projekta: Podrška za stručno poučavanje o okolišu (Assistance for Skilled Environmental Teaching) Akronim: ASSET
  • Partneri – Španjolska/Belgija/Srbija/Mađarska/Rumunjska/Turska/Hrvatska

Ciljevi

• Naš primarni cilj je podržati učitelje u poboljšanju njihovih vještina poučavanja o okolišu (tzv. „zelene” teme).
  • Dodatno, želimo osnažiti učitelje s inovativnim metodičkim priručnikom za nastavu i povezane materijale za učenje i poučavanje koji se temelje na 7 tematskih poglavlja. Isto ćemo učiniti organiziranjem treninga i radionica za njih.
  • Na taj način ćemo omogućiti podjelu stručnih informacija među ciljanom skupinom a koji će rezultirati poboljšanjem kvalitete obrazovanja o okolišu u školama te podizanju ekološke svijesti kod učenika (dobi 12-14 godina).

Rezultati

• Prema našim procjenama, ovaj prijedlog projekta može postići sljedeće glavne rezultate i ishode:

1.Učitelji s osnaženim vještinama u klimatskom obrazovanju – Učenici s većom sviješću o zaštiti okoliša

2.Donositelji odluka i stručnjaci za okoliš/obrazovanje s većom sviješću o rezultatima projekta i njihovom značaju u školskom obrazovanju u stvarnom životu

3.Podjela i implementacija projektnih rezultata na lokalnoj, regionalnoj, nacionalnoj i međunarodnoj razini između škola radi širenja najbolje prakse obrazovanja o oklišu.

1. Poučavanje
  • Obrazovanje učitelja za poučavanje zelenih tema
  • Poučavanje učenika za usvajanje zelenih tema
  1. Izrada alata:
  • Set digitalnih i fizičkih alata
  • Izrada priručnika
  1. Izrada materijala:
  • Metodički materijali
  • Didaktički materijali
  1. Mobilnosti:
  • Mobilnosti učitelja (Esp/Rom/Tr)
  • Mobilnost učenika (Hun)