I mi možemo izraditi kviz!

Učenici 7.d razreda povodom  Dana Erasmusa 2024. jačali su svoje digitalne kompetencije izradom Kahoot kviza, produbljivali znanja o racionalnim brojevima i njegovali suradnički odnos u radu u skupinama.

Budući da su učenici natjecateljski raspoloženi, najprije su odigrali kviz koji im je pripremila učiteljica matematike Sanja Kosanović. Uz tijesnu borbu, najbolji su pobijedili.

Ostatak sata učenici su u skupinama izrađivali svoje kvizove na temu Racionalni brojevi. Osim što su se zabavili, naučili su mnogo o izradi kviza, zapisu matematičkih izraza u digitalnom programu te ponovili sve što trebaju znati o racionalnim brojevima. Učenici su uspješno odradili  zadatke produbljujući svoje digitalne kompetencije i razvijajući svoje matematičke sposobnosti. Dobrom suradnjom i međusobnom pomoći izradili su matematičke kvizove koje možemo koristiti u nastavi.

Učiteljica matematike, Sanja Kosanović