U našoj školi svake  zadnje srijede u mjesecu veljači  već tradicionalno  podržavamo i obilježavamo

„Dan ružičastih majica“ odnosno „Dan borbe protiv vršnjačkog nasilja“ .

Upravo taj dan 28.veljače srijeda u PŠ Kolonija obilježen je nizom aktivnosti , te tijekom cijelog tjedna, aktivnosti su se nastavile  i provodile s učenicima nižih razreda, produženog boravka i predmetne nastave na satovima  razrednika u MŠ Brodsko Vinogorje .

Borba protiv vršnjačkog nasilja jedna je od bitnih tema i dio Školskog preventivnog programa. Ovim programom podižemo svijest o problemu vršnjačkog nasilja i borbi  protiv bilo kojeg oblika nasilja  danas koji je veliki problem među djecom i mladima.

Hvale vrijedan rad naših učitelja i razrednika koji su proveli  razne aktivnosti  sa svojim učenicima, ujedno su i veliki doprinos u cjelini našeg društva da svi zajedno djelujemo u borbi protiv  vršnjačkog nasilja.

Na razrednim panoima i  školskim hodnicima  ostaju vidljivi   tragovi  provedenih aktivnosti  koji podsjećaju na  zabilježene  važne i moćne  poruke :

Živim život bez nasilja; Potaknimo jedni druge na  borbu protiv nasilja;

Nasilje nije hrabrost; Poštuj prijatelje; Svi smo jednako vrijedni;

Uvažavaj tuđe mišljenje; Na leđima svog prijatelja napiši lijepu riječ;

Zagrli svog prijatelja; NASILJE PRESTAJE OVDJE .

S ciljem da naši učenici izrastu u mlade koji poštuju jedni druge  i pokažu  svojim ponašanjem  – STOP nasilju!

Poruke o prevenciji vršnjačkog nasilja trebamo  živjeti i prenositi svakog dana.

U Brodskom Vinogorju, 1.3.2024.

Mirjana Dolibašić Pešut, pedagoginja