Dana 7. lipnja u Područnoj školi „Đuro Pilar“ obilježen je Dan škole bogatim programom koji su organizirali učenici i učitelji naše škole.

Dječja mašta i marljivost naših djelatnika doprinijela je uspješnom programu priredbe kao i sajma koji je potaknuo razvijanje poduzetnosti učenika te poticaj za dobrotvornim i volonterskim radom, u svrhu pružanja pomoći potrebitima.

Dolaskom naših najmilijih na svečanost i kupnjom sajamskih predmeta učenici 6. c razreda i njihova razrednica Maja Šimić dobili su podršku da treba ustrajati do željenog cilja, a cilj je bio prikupiti novčana sredstva za sladoled na jednodnevnoj ekskurziji. Osim toga, dio preostalih sredstava će donirati Udruzi na zaštitu životinja „Njuškavi banditi“.

Školovanje i učitelji koji su dio toga da iz učenika izvlače najbolje, a uče ih kako izrasti u marljive, dobrotvorne i poduzetne ljude ispunjene pravim vrijednostima. U skladu s tim učenici Literarne skupine su pripremili izložbu najboljih radova i ujedno nagrađenih učenika.

Neka i ovaj Dan škole kao i sajam učenika ostane za dugo sjećanje i poticaj za daljnje napredovanje.

Tekst napisala: Elena Marinić, 8.c