Na jezeru Petnja, nedaleko od Slavonskog Broda,  7. i 8. lipnja 2024. održan je  Eko festival Petnja u organizaciji udruge Inncro-it, koji je posjetiteljima nudio bogat program.

Posjetitelje su dočekale STEM radionice za djecu, mnoštvo štandova udruga, školskih zadruga i škola, te gastro zona.

Zadatak festivala je da potiče kreativnost i inovativnost, istovremeno naglašavajući važnost očuvanja okoliša.

Osnovna škola „Đuro Pilar“ iz Slavonskog  Broda se predstavila sa nakitom koji su izradili učenici Projektne skupine Erasmus projekta „Green think green“ pod mentorstvom učiteljice fizike Marine Zirdum.  U izradi nakita korišteni su prirodni materijali te reciklirani filament pomoću 3D printera.

Učenici projektne skupine također su demonstrirali posjetiteljima svoj rad na mBot robotima te izradu personaliziranih zviždaljki na 3D printeru.

Sudjelovanjem na Eko festivalu naša Škola je još jednom pokazala da joj je briga za okoliš izuzetno važna, te da „Zeleni“ zaista misle „zeleno“.

Marina Zirdum, učiteljica fizike