Važno je sudjelovati!

Tradicija koju njegujemo već godinama kaže da se na početku nove nastavne godine svi učenici i učitelji naše škole okupe u MŠ Brodsko Vinogorje te u sportskoj dvorani 10. rujna obilježe Hrvatski olimpijski dan.

HOD je posebna prilika za promicanje sporta, tjelesne aktivnosti i olimpijskih vrijednosti. Ovaj dan slavi sport, tjelesnu aktivnost i vrijednosti olimpizma – poštenje, prijateljstvo i izvrsnost. Pod vodstvom Hrvatskog olimpijskog odbora ovaj dan promovira važnost sporta na svim razinama, potičući sve učenike nižih i viših razreda da se uključe, kao i njihove učitelje i učiteljice. Često nam se pridruži i stručna služba Škole.

Cilj ovoga dana je potaknuti ih da sudjeluju u sportskim natjecanjima, ali ih i kroz sport učiti o timskom radu, disciplini i međusobnom poštovanju.

Naša je Škola organizirala različite aktivnosti u kojima su svi učenici rado sudjelovali, a neki su bili na tribinama i bodrili sudionike u natjecanjima. Trudili su se fair playom ili „poštenom igrom“ svom razredu donijeti pobjedu. Bez obzira na ishod, vodimo se geslom VAŽNO JE SUDJELOVATI, a ujedno promoviramo zdrav način života kroz igru i zabavu.

Tekst napisali:

Lana Buljan i Ivan Barišić, 7.c