U sklopu Erasmus tjedna učenici 5.a razreda su na satu glazbene kulture, a to je u dopodnevnoj smjeni 3. sat po redu (u 9.10-9.55 h) održali mali koncert za učenike 5.b razreda u našoj školi. Učenici su bili podijeljeni u dvije skupine. Jedna skupina je  svirala uz matricu na Boomwhackersima (čitaj bumvakersi), a druga skupina je istovremeno pratila sviranje učenika sa čašama. Našem  koncertu koji smo pripremili za 5.b, ali i za sve Vas u našoj školi i izvan nje prethodilo je uvježbavanje na prethodnim satima glazbene kulture u proteklim tjednima.

Kako je to izgledalo na prošlom satu glazbene kulture 7. listopada 2024. možete pogledati na sljedećim videozapisima:

Ova dva videa je snimio učenik Egon Mahnić-5.a .U prvom videu možete vidjeti kako učenici sviraju, a drugom videu možete pratiti aktivnost učenika koji čašama prate učenike koji sviraju.

Na našem današnjem satu 14.listopada 2024. fotografije i video je snimio kolega Ivan Ilišević, a učenike je uvježbala Mirela Šprajc. Fotografije i video možete pogledati u nastavku:

Sretan, lijep i aktivnostima ispunjen tjedan želimo svima!

Tekst napisala:

Mirela Šprajc, prof.glazbene kulture