MEĐUŽUPANIJSKI STRUČNI SKUP IZ GRAĐANSKOG ODGOJA I OBRAZOVANJA U KORELACIJI S MEĐUPREDMETNIM TEMAMA (ZA KOORDINATORE GOO OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA BRODSKO POSAVSKE, OSJEČKO BARANJSKE I POŽEŠKO SLAVONSKE ŽUPANIJE)

U našoj je školi 24. lipnja 2024. Održan Međužupanijski stručni skup iz Građanskog odgoja i obrazovanja u korelaciji s međupredmetnim temama. Osim predstavljanja materijali Vijeća Europe “Živjeti demokraciju” kao vodič za rad s učenicima osnovnih i srednjih škola. Osim predstavljanja materijala, održane su I 3 radionice.

1. radionica: Upravljanje, Učenje o demokraciji, Sporazumijevanje kao temelj demokracije, Participiranje u školi kao demokratskoj zajednici, Kontroverzna pitanja i situacije, Prehrana učenika, Tjelesna pismenost.

1. radionica: Profesionalno usmjeravanje učenika / djeteta, Kako prevladati i zaustaviti agresivno ponašanje, Mladi i ovisnosti – pomoć i usmjeravanje, Pravilna uporaba medija, Poticanje učenika na samostalan rad i pisanje domaće zadaće, Kako spriječiti i zaustaviti zlostavljanje, Psihofizičko zdravlje – tijelo, spolnost, ljubav, Pravilna prehrana, Negativne emocije i pravilna reakcija, Djeca i njihov radni i životni prostor (uređivanje).

1. predavanje i radionica

Primjena materijala Vijeća Europe u Građanskom odgoju i obrazovanju u povezanosti s međupredmetnim temama. Predstavljanje i korištenje baze podataka na hrvatskom jeziku, pretraživanje i prezentiranje materijala, skupno rješavanje zadataka uporabom mrežne stranice Vijeća Europe (Komunikacijski profil, aktivnosti integrirane u nastavu, tablica Učenje).

Predavači su bili viši savjetnik Mr.Sc. Tomišlav Ogrinšak i Mirela Berlančić, prof.

Skup je uspješno održan te su sudionici izrazili zadovoljstvo istim. Veseli nas da se u našoj školi održavaju ovakvi događaji te smo ponosni na uspješno domaćinstvo I podršku obrazovanju učitelja o ovim temama u našoj školi.

Igor Nikičić, voditelj ŽSV GOO i SMT BPŽ