Nakon školskog natjecanja 28.5.2024. godine pobjednička ekipa Pilarevci s mentoricom Jadrankom Žderić plasirala se na međužupanijsko natjecanje u Stari Slatinik.

Na međužupanijskom natjecanju, 14. lipnja 2024., u Društvenom domu „Dr. Ante Starčević“ u Starom Slatiniku sudjelovalo je 13 ekipa, tj. 65 učenika iz trinaest osnovnih škola; 12 iz Brodsko-posavske županije te jedna škola iz Vukovara. Sudjelovale su sljedeće škole: OŠ “Ljudevit Gaj” Lužani, OŠ “S. Radić” Oprisavci, OŠ “Đuro Pilar” Slav. Brod, OŠ “Vjekoslav Klaić” Garčin- PŠ Sapci, OŠ “Dr. Stjepan Ilijašević” Oriovac – PŠ Slav. Kobaš i PŠ Brodski Stupnik, OŠ Blage Zadre, Vukovar, OŠ Hugo Badalić- PŠ Jelas, OŠ Dragutin Tadijanović, Slav. Brod, OŠ Viktor Car Emin Donji Andrijevci, OŠ “ Vladimir Nazor”, Slavonski Brod, OŠ Antun Matija Reljković Bebrina – PŠ Šumeće te škola domaćin OŠ Sibinjskih žrtava, Sibinj.

Naši Pilarevci bili su izvrsni u gradnji vremenskog stroja i osvojili su 5. mjesto.

Udruga Zlatnik i OŠ Sibinjskih žrtava, Sibinj već četvrtu godinu zajedno provode projekt „Stvaram legićima“. Njime se razvija kreativnost, procjenjivanje, suradništvo i jezično izražavanje djece od 1. do 4. r. osnovne škole.

Bogatiji za jedno novo iskustvo, lijepo proveden dan u Starom Slatiniku odlučili smo da ćemo i nagodinu sudjelovati u ovom natjecanju.

Školska koordinatorica Martina Šošić