Aromatični spiralni vrt je savršen sklad u prirodi u kojem se uzgajaju biljke poznate po svojim intenzivnim mirisima i okusima. U našem vrtu rastu razne vrste biljaka poput lavande,

ružmarina, mente, smilja, bosiljka, sljeza… Ove biljke nisu samo prekrasne na pogled i miris, već su i korisne u izradi prirodnih lijekova, kozmetike i prehrani.

Ciljevi naše aktivnosti je pružiti učenicima praktično iskustvo o uzgoju biljaka i njihovu primjenu. Promicati ekološku svijest i važnost očuvanja prirode kroz održivi uzgoj biljaka. Istaknuti važnost korištenja prirodnih i zdravih sastojaka u prehrani i svakodnevnom životu.

Učenici 3.a  s učiteljicom  Jadrankom Žderić organizirali su berbu mente iz aromatičnog vrta. Upoznali su ljekovitost mente, te njezinu primjenu u liječenju, kozmetici i prehrani. Učenici su aktivno sudjelovali u branju, pripremi mente, vaganju sastojaka, te su zadovoljni jer je njihov trud i  zalaganje donio vidljive rezultate. Naučili su praviti jednostavan, ukusan,  osvježavajući sirup od mente. Na kreativan način su stjecali nova znanja i vještine.

Sirup od mente su podijelili i kušali s ostalim učenicima razredne nastave. Učenici i učiteljice su pohvalili mirisni, ukusni, osvježavajući,  prirodni i zdravi sok.

Naš spiralni aromatični vrt je ukras i ponos naše škole!

Učiteljica:

Jadranka Žderić