U OŠ „Đuro Pilar“ u školskoj blagovaonici dana 12. 12. 2023.  održalo se predstavljanje učeničkih radova o ovisnosti.

Učenici 7. i 8. razreda prezentirali su svoje radove o ovisnosti o kockanju, klađenju, pušenju i ovisnosti o hrani. Poslije svake prezentacije drugi učenici postavljali su pitanja kolegama izlagačima.

Prezentirali su radove o ovisnosti o cigaretama, povijesti cigareta, o tome zašto ljudi puše i o školi nepušenja. Poslije su bile prezentacije o aplikacijama i kockanju.

Jedan učenik je napravio video o drogama naglasivši kako je to štetno za zdravlje i da se zbog konzumiranja droga može umrijeti.

U prezentaciji o klađenju/kockanju govorili su o tome zašto ljudi kockaju, kako kockari dolaze do novca te o razlozima kockanja i klađenja.

Tekst i fotografije: Lana Matanović Oreč, 6. a