Učenici 6. a, b, c i d razreda naše škole su pod vodstvom svojih razrednika Milenka Lubine, Maje Miljković, Maje Šimić i Tomislava Perkovića dana 19. lipnja 2024. bili u posjetu Muzeju krapinskog neandertalca i gradu Varaždinu.

Muzej se nalazi u gradu Krapini, središtu Krapinsko-zagorske županije, udaljenom oko 50 km od Zagreba i izgrađen je u blizini svjetski poznatog nalazišta krapinskih neandertalaca. Muzej slovi kao jedan od najmodernijih muzeja svijeta. Bogat je najnovijim tehnološkim dostignućima i donosi nam fascinantan svijet neandertalaca, ali nas pritom vodi i u vrijeme samog početka svijeta gdje barem na trenutak možemo osjetiti svu snagu prapočetka.

Nakon Krapine, krenuli smo u posjet i obilazak znamenitosti grada Varaždina (Varaždinsko groblje, Stari grad – simbol Varaždina, Trg tradicijskih obrta, župna crkva sv. Nikole, zgrada Hrvatskog narodnog kazališta, Park Vatroslav Jagića, katedrala Varaždinske biskupije, Korzo – glavni gradski trg, Gradska vijećnica, Franjevački trg, palača Drašković).

Moramo priznati da smo uživali u ljepotama toga baroknog grada i upravo ispunjeni njima vratili smo se u svoj grad u kasnim večernjim satima.

Tekst napisala:

Elena Marinić, 8.c