Dana 10. lipnja 2024. u Osnovnoj školi „Đuro Pilar“ održala se radionica Fakulteta prometnih znanosti pod nazivom „Povećanje sigurnosti djece u zonama škola kroz edukaciju same djece, nastavnika, roditelja i ostalih sudionika u prometu.“  Radionica je bila organizirana za učenike od prvog do osmog razreda (poligon edukacijske vožnje na biciklu) te za učenike sedmih i osmih razreda (poligon edukacijske vožnje na romobilu). Uz učenike u radionici su sudjelovali učitelj Tomislav Perković i djelatnici Fakulteta prometnih znanosti.

Na prvom dijelu radionice djelatnici Fakulteta organizirali su kratku prezentaciju koju su predstavili razredima. Radionica se održavala vani na školskome igralištu gdje je postavljen poligon za vožnju električnoga bicikla i romobila. Učenici su prolazili poligone i utrkivali se po cijelome igralištu te pokazali svoje vještine upravljanja biciklom i romobilom.

Tena Jozić, 5. b