U sklopu projekta Kreativna matematika ostvarili smo suradnju s dječjem vrtićem Cekin. S njihovom psihologinjom Vesnom Jerković dogovorena je zajednička radionica. Radionica je održana 29. svibnja 2024. godine, a sudjelovali su potencijalno daroviti učenici 4.a i 4.b razreda koji čine projektnu skupinu i djeca koja pohađaju dječji vrtić Cekin- skupina Lampice. Učenike naše škole pratile su učiteljica Darija Grgić i psihologinja Ema Filajdić. Nakon što smo se smjestili u  prostor vrtića, najprije smo se međusobno upoznali. Psihologinja Ema Filajdić vodila je prvi dio radionice. Svi su rekli nekoliko riječi o sebi i čime se vole baviti. Učenici su uočili da dijele interese s mlađom djecom što će omogućiti lakše povezivanje. Nakon toga, sudionicima su podijeljene sličice s brojevima i predmetima te su morali pronaći svoga para. Budući da ih je sudjelovao paran broj, svaki učenik je bio u paru s djetetom iz vrtića. Zatim smo prešli na aktivnosti. Prva aktivnost su bili Kreativni kvadrati. Učenici su sa svojim parom rješavali različite zadatke zbrajanja i oduzimanja. Učenici su samoinicijativno preuzeli ulogu pojašnjavanja i vođenja zadataka za mlađe. Sljedeća aktivnost bila je slaganje trimina. Materijale za ovu aktivnost pripremila je učiteljica Sanja Kosanović. Ova aktivnost im je bila zabavna i svi parovi su uspjeli složiti zadani oblik zvijezde. Nakon toga, psihologinja Vesna Jerković je ispričala što radi s djecom u skupini Lampice. Podijelila je sudionicima različite logičke igre. Djeca u skupinama zajednički su pokušavali doći do rješenja. Ova im je aktivnost bila također jako zanimljiva.

Iskustvo posjeta vrtiću i ostvarenja suradnja od iznimne su nam vrijednosti i vrlo smo zahvalni na tome. Nadamo se nastavku suradnje u budućim projektima i aktivnostima. Zahvaljujemo svima koji su doprinijeli ostvarivanju planiranoga.

Psihologinja Ema Filajdić