28.5.2024. godine u našoj školi OŠ „Đuro Pilar“, Slavonski Brod održano je školsko natjecanje pod nazivom „Stvaram legićima“. Cilj natjecanja je razvijati kreativnost  kod učenika na zanimljiv i djeci prihvatljiv način – kroz igru. Natjecanje je počelo u 11.15 sati u školskoj blagovaonici. Na natjecanju su sudjelovale ekipe od 2. do 4. razreda. Drugi razred predstavljala je ekipa Kangro s mentoricom Senkom Jelić. Trećaši su formirali ekipu Lego gold s mentoricom Martinom Šošić i Leptirići s mentoricom Jadrankom Žderić. Četvrti razred imao je tri predstavnika: Lego kids i Pilarevci s mentoricom Darijom Grgić te Lego granata s mentoricom Adrianom Drinovac.

Nakon što smo pomoću kola sreće izabrali motiv  za slaganje na isti način izabrali smo i gramažu kockica. Motiv je bio kuća, a gramaža kockica za slaganje 300g. Učenici su za slaganje kuće imali 35 min. Nakon toga mogli su zamijeniti kockice koje im ne trebaju za one koje će im koristiti. Kada su izvršili zamjenu imali su još 10 min za gradnju kuće.

Kada je gradnja bila gotova predstavnik ekipe predstavio je  svoju skupinu, rad skupine te kakva je atmosfera i suradnja vladala tijekom građenja u skupini.

Sve skupine uspješno su i maštovito sagradile kuću. Prezentirali su svoj rad vrlo uspješno.  Nakon zbrajanja bodova pobjednik natjecanja bili su učenici 3.a razreda Leptirići. Leptirići će predstavljati našu školu zajedno s mentoricom Jadrankom Žderić 14.6.2024. godine u Starom Slatiniku na međuškolskom natjecanju.

Puno sreće želimo Leptirićima, a mi smo danas uživali u stvaranju legićima.

Učiteljica Martina Šošić