Osnovna škola „Đuro Pilar“, Slavonski Brod

Webučionica 4.0.

Projekt Webučionica je međunarodni e Twinning projekt koji ima za svrhu korištenje informacijsko-komunikacijskih tehnologija kako bi se učitelji usavršili i prenijeli  stečena znanja na učenike.  Osim toga, cilj je razvijati i primjenjivati informatičke kompetencije u različitim situacijama. Autor projekta Webučionica je Sandra Vuk. Projekt  traje od 2019. godine.  Zadnjih godina cilj projekta je  također  osposobiti učenike da samostalno stvaraju digitalne sadržaje i uspješno ih prezentiraju drugim partnerima u projektu. U ovom projektu od samog početka djelovanja  su naše djelatnice: Senka Jelić i Darija Grgić, a od prije dvije godine projektu se priključila i Maja Badanjak- Butković. Vjerujemo da će biti još zainteresiranih učitelja OŠ “Đuro Pilar” koji će se priključiti projektu. 

AKTIVNOSTI PROJEKTA:

Izrada avatara u 1.a

Canva

Avatar Maker u 3.a

Adobe Express u 3.a

Božićne čestitke u 1.a

Izrada animiranog lika u 1.a

Canva 2 u 3.a

PhotoFunia u 3.a

Paper Snowflake Maker u 3. a

Webučionica

 

WEBUČIONICA je projekt namijenjen učenicima i učiteljima od 1. do 4. razreda.
TEME: 1. Moj zavičaj
2. Kako se hranimo?
3. Sport je važan
4. Naša prava i dužnosti
5. Kako rasti i odrasti
6. Igrifikacija
7. Što nas zanima, a nema u programu: svemir, pokusi, geografske zanimljivosti….
CILJ projekta je putem istraživanja navedenih tema poticati učenike na komunikaciju na materinskom jeziku, učiti ih kako učiti, razvijati socijalne i građanske kompetencije, razvijati poduzetnost i inicijativnost.
TRAJANJE: Projekt će trajati od rujna 2019. do svibnja 2020.
Webučionica je autorski projekt učiteljice Sandre Vuk.
 
Poveznice
 
 

Webučionica 2.a i 4.a

Tijekom školske godine 2019./2020. učenici 2.a. i 4.a sa svojim razrednicama Senkom Jelić i Darijom Grgić bit će sudionici projekta Webučionica.

Riječ je o autorskom projektu učiteljice Sandre Vuk koja nesebično dijeli svoje znanje o digitalizaciji u nastavi svim zainteresiranim učiteljima.

Edukacija se provodi putem webinara, a učitelji imaju priliku svoje znanje prenijeti na učenike tijekom nastave.

Prvi alat koji smo naučili i koristili u nastavi bio je word art – oblak riječi.

Učenici su uživali u novom načinu učenja i korištenju tehnologije u nastavi.

Osim same izrade oblaka riječi morali su svoj rad i prezentirati pred drugim učenicima.

Učenici 2.a i 4.a razreda aktivni su u radu Webučionice. Zajedno sa svojim učiteljicama uče različite digitalne alate. Tako su prošli Googlove obrasce na kojima učenici dobivaju kviz pitanja za rad kod kuće. Na satu su sami pravili umne mape, križaljke, plakate, kratke video uratke, ali su se i igrali tijekom odmora praveći digitalne pahuljice, svoje avatare i sl. Veselju nikad kraja…
 
 
 

eTwinning – Webučionica: digitalni alati i njihova primjena

Tijekom školskog stručnog vijeća održanog 13. veljače 2020. godine u prostorijama matične škole predavačice – učiteljice naše škole, Senka Jelić i Darija Grgić, upoznale su nazočne kolegice i kolege s eTwinning platformom, jednom od najvećih europskih odgojno-obrazovnih zajednica. Uz pomoć brošura o eTwinningu i uputama kako se uključiti u zajednicu, pozvani su svi nazočni da se registriraju na eTwinning ako to već nisu učinili.

Tijekom predavanja kolege su upoznate s eTwinning projektom Webučionica, autorice Sandre Vuk, u koji su se učiteljice Jelić i Grgić uključile od samog početka u srpnju 2019. godine. Učiteljima je proslijeđena poveznica na mrežnu stranicu projekta Webučionica, kao i kratka demonstracija kako otvoriti i koristiti gotove snimke webinara. Učiteljica Senka Jelić održala je prezentaciju rada u alatu Word Art, dok je učiteljica Darija Grgić održala prezentaciju rada izrade križaljki u alatu Learning Apps i Wordwall.

Upravo je spomenutim alatom (Wordwall) i završilo ŠSV. Učitelji su dobili poveznicu za priručnik na hrvatskom jeziku za brzu i jednostavnu primjenu alata.

Darija Grgić, učiteljica razredne nastave

Izrada digitalnih pahuljica

Došla nam je zima, ali još uvijek nije bijela.

Učenici 1. a razreda zaželjeli su se pahuljica. Stoga smo na satu GK nakon obrade pjesme „ Pahuljice“ izrađivali digitalne pahuljice.

Alat za izradu digitalnih pahuljica pronađen je na mrežnoj stranici Webučionice, autorice Sandre Vuk.

Kao i u prirodi, niti  jedna pahulja nije bila ista.

Učenici su toliko uživali u izradi pahuljica da su aktivnost nastavili i pod odmorom.

U želji da neke i sačuvamo, učiteljica Darija Grgić je ispisala bar jednu pahuljicu svakog učenika.

Pahulje su našle mjesto , tamo gdje i pripadaju….kraj Vile Zime.

Dok čekamo prave, snježne pahulje uživamo u digitalnim te pozivamo i sve druge učenike da se okušaju u kreiranju pahuljica!

1. https://dangries.com/rectangleworld/PaperSnowflake/?fbclid=IwAR1Adf97wsHGfJxcoB38O3Jf7oXMJ-3zHLwEoBvtvXdPo3W0kAbvrJIA6Hg – NAPRAVI SAM/A PAHULJICU

2.https://youtu.be/5IIqBGE5nBE – IZRADA PAHULJICA U 1.a

učiteljica:  Darija Grgić

IZRADA BOŽIĆNIH ČESTITKI

Božić samo što nam nije pokucao na vrata! Tim povodom učenici 1.a razreda zajedno sa svojom učiteljicom Darijom Grgić svojim su roditeljima, osim tradicionalnih pisanih čestitiki,  izradili i digitalne čestitke u digitalnom alatu Canva. Na ovaj način učenici  i učiteljica zaželjeli su roditeljima sretan i blagoslovljen Božić. 

Kako su to napravili možete pogledati odabirom linka u sljedećem redu: 

https://youtu.be/TJ5StKwRcCg​

učiteljica:  Darija Grgić

Skip to content