Dan ružičastih majica ili Svjetski dan borbe protiv nasilja nad vršnjacima obilježava se diljem svijeta zadnje srijede u veljači u školama i drugim institucijama.

28. veljače 2024. učenici naše škole su obilježili ovaj Dan nošenjem ružičastih majica.

Literarna je skupina sa svojom mentoricom Majom Šimić izradila pano u ružičastoj boji s porukama podrške i upozorenja kojima se želi istaknuti važnost ovog Dana. Važnost Dana ružičastih majica obilježile su oblačenjem ružičastih majica i izradom srca koja nas podsjećaju da svako srce kuca bez obzira na različitosti. Raznim zanimljivim aktivnostima su im se pridružili u učenici 6. c razreda zajedno sa svojom razrednicom tijekom Sata razrednika.

Nasilju se mora stati na kraj bez obzira koji je dan! Neka Dan ružičastih majica bude blagdan – dan kada se slave dobri odnosi među djecom.

Tekst napisala:

Elena Marinić, 8.c