Dana 30. travnja u ranim jutarnjim satima učenici petih razreda otputovali su na izlet zajedno sa svojim razrednicima Željkom Peić, Anicom Bratanić, Zrinkom Jagodar i Berislavom Šumanjskim u Vrpolje, Đakovo, Kopački rit i Osijek.

Prva stanica bila je Spomen galerija Ivana Meštrovića u Vrpolju. Učenici su ondje mogli čuti brojne zanimljivosti iz Meštrovićeva života i djela koje im je predstavila ravnateljica Galerije Suzana Bilić Vardić.

Nakon Vrpolja zaputili smo se u Đakovo razgledati Državnu ergelu lipicanaca gdje nas je dočekao vodič koji je učenicima održao kratko predavanje o povijesti lipicanaca i Ergele. Učenici su pažljivo slušali predavanje te aktivno u njemu sudjelovali. Nakon predavanja uslijedilo je razgledavanje štala s lipicancima te neizostavno fotografiranje.

Sljedeća stanica bila je Kopački rit, nepresušna ljepota Osječko-baranjske županije. Ondje smo prošetali drvenom stazom, poslušali predavanje djelatnika Kopačkoga rita, kratko se okrijepili te žurno krenuli na vožnju kompom koja nas je već čekala. Tijekom vožnje kompom učenici su mogli vidjeti raznoliki biljni i životinjski svijet Kopačkoga rita te uz stručno vodstvo slušati osobitosti toga kraja.

Po pristanku kompe na kopno žurno i nestrpljivo zaputili smo se na ručak te u Zoološki vrt Osijek, a potom i na našu posljednju stanicu – osječku Tvrđu gdje nam je vodičica Agencije govorila o zanimljivoj i bogatoj povijesti stare gradske jezgre.

Nakon Tvrđe i neizostavnog slatkog zalogaja, sladoleda, pomalo umorni i iscrpljeni, ali obogaćeni za brojna nova znanja i iskustva zaputili smo se kući, a učenici puni dojmova zaključili su da im je ovaj izlet bio odličan.

Anica Bratanić, nastavnica HJ