Osnovna škola Primošten tradicionalno je provela XVIII. literarno-likovni natječaj „POJ RIČI MATERINSKE“

1. ožujka 2024. održana je priredba za natjecatelje čiji su stihovi odzvanjali, likovni radovi se slagali i likovno-literarni zbornik izradili.

Tradicionalno su se izveli plesovi, prikazali narodni običaji, veselo su svi zapjevali i još jedan dan za stvaralaštvo naših malih umjetnika dostojanstveno obilježili.

Pjesme naših učenica Elene Marinić i Ive Kljaić iz 8. c uvrštene su u zbornik koji je uz zahvalnice za sudjelovanje stigao na adresu škole na radost njihove mentorice prof. Maje Šimić.

Materinski jezik je jedan jedini, misli stvaraju, ruke pišu da se očuva najvrijednije što domovina ima, na veselje svima, za baštinu budućim naraštajima.

Tekst napisala:

Elena Marinić, 8.c