Komemoracijom Sjećamo ih se s tugom i ponosom obilježena je dana 3. svibnja 2024. 32. obljetnica jednog od najtežih ratnih dana za grad Slavonski Brod.

Toga je dana život izgubilo 16 osoba od kojih šestero djece, a 60 ljudi je bilo ranjeno.

U znak sjećanja na sve nevine žrtve rata, a osobito na poginulu djecu, danas je održana sveta misa u kapeli sv. Ane u Tvrđavi Brod, a potom su položeni vijenci i upaljene svijeće kod spomenika “Djevojčica” i kod Spomenika poginulim braniteljima na Trgu Stjepana Miletića u Slavonskom Brodu.

Učenici 6. c razreda naše Škole su pod vodstvom razrednice Maje Šimić sudjelovali u mimohodu u znak sjećanja na sve nevine žrtve rata noseći upaljene svijeće.

Za vrijeme Domovinskog rata u Hrvatskoj je ubijeno 402 djece, od toga 29 u Slavonskom Brodu koji je po broju stradale djece u ratnim danima prvi grad u Hrvatskoj.

Tekst napisala:
Elena Marinić, 8.c