Nagrađen rad astronomske skupine

Rad učenika astronomske skupine prepoznat je od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske koje im je dodjelilo financijska sredstva za nabavu potrebne opreme. Voditelj skupine nastavnik Ivan Ilišević naručio je novi teleskop s kojim učenici promatraju nebeska prostranstva i zviježđa na nebu. Aktivni učenici astronomske skupine nagrađeni su besplatnom terenskom nastavom u Zagreb. Učenici su posjetili Tehnički Muzej Nikola Tesla gdje su uz stručno vodstvo dobili sve informacije o eksponatima u muzeju. Učenici su s oduševljenjem pratili predavanje u planetariju muzeja, u kojemu su saznali sve o zvijezdama i zviježđima na nebu. Vidjeli su simulaciju rotacije neba i izmjenu zviježđa. Sljedeća destinacija na terenskoj nastavi je bila zvjezdarnica u Zagrebu. Na zagrebačkoj zvjezdarnici učenici su imali organizirano predavanje na temu Divovi i patuljci  u svemiru. Posjet zvjezdarnici završen je teleskopiranjem u kojemu su učenici promatrali aktivnosti na Suncu.