Vjeroučiteljice naše škole Mirjana Ećimović, Marija Gelemanović i Željka Peić sudjelovale su na KATEHETSKOJ PROLJETNOJ ŠKOLI za vjeroučiteljice i vjeroučitelje u osnovnim školama, 4.-5. travnja 2024. godine u Osijeku. Organizator stručnog skupa je NACIONALNI KATEHETSKI URED HRVATSKE BISKUPSKE KONFERENCIJE i AGENCIJA ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE.

Tema susreta bila je VJERONAUK U SLUŽBI ODGOJA ZA RIJEČ Kraljevstvo je nebesko kao… Program je organiziran  kroz predavanja i pedagoške radionice. Predavanja su bila: Kako riječi postaju djela?, prof. dr. sc. Viktorija Franić Tomić; Nerazumljivost teološkog jezika i razumljivost znanstveno-fantastične književnosti: sukob jezičnih igara, doc. dr. sc. Oliver Jurišić; Uloga i važnost govora u nastavi vjeronauka, doc. dr. sc. Jelena Vignjević. Vrlo zanimljiv je bio razgovor sa autorom Stjepan Lice. Pedagoške radionice su organizirane u tri teme: „Kraljevstvo je nebesko kao…“ Raznolikost metoda rada s biblijskim tekstom; „Staro uminu, novo, gle, nasta!“ Naviještanje Evanđelja u nastavi vjeronauka putem digitalne tehnologije; Na putu od riječi do riječi. Pomoć logoterapije na putu traženja i pronalaženja smisla.

Sudjelovanje na Katehetskoj školi bilo je vrlo korisno jer su se ponovile neke već poznate metode korisne za rad u nastavi, te su se usvojile i nove, koje će pomoći kvalitetnijem nastavnom procesu i poučavnju vjeronauka u školi.

Euharistijsko slavlje svih sudionika bilo je u katedrali sv. Petra i Pavla.

Vjeroučiteljica Mirjana