I još jedna u nizu Plesnih radionica, u prostoru naše škole (sportske dvorane), održana je ovogodišnja prva četverosatna radionica kreativnog plesa, 23. ožujka 2024. godine pod vodstvom Ilijane Lončar, plesne pedagoginje i koreografkinje. Pozdravljanjem prisutnih i svojim motivacijskim obraćanjem Plesnu radionicu je otvorio naš ravnatelj Igor Nikičić, predsjednik Udruge „Radost pokreta“.

U  Plesnoj radionici sudjelovale su voditeljice plesnih i glazbenih aktivnosti osnovnih škola Brodsko-posavske županije. Sadržaj i ove radionice obuhvatio je mnoštvo kreativnih plesnih zadataka kroz igru i pokret koje se mogu koristiti pri zagrijavanju i stvaranju pozitivne radne atmosfere na plesnom satu, vokabular vježbi za razvijanje tehnike tijela, metodičke postupke rada na koreografiji (improvizacija, dramatizacija, oblikovanje kraćih plesnih sekvenci te koreografsko oblikovanje u cjelinu).

Plesnu radionicu posjetilo je 14 učiteljica/nastavnica iz osnovnih škola s područja cijele naše Županije. Svoja stečena plesna znanja i vještine primijenit će u neposrednim radu s djecom kroz plesne i glazbene aktivnosti te kao idejnu i plesnu pripremu za nadolazeću Smotru plesnog stvaralaštva učenika osnovnih škola Brodsko-posavske županije „Radost pokreta“ 2024.

Uz plesne sadržaje, edukacija i druženje protekli su u vrlo ugodnoj radnoj atmosferi i, kao i do sada, s daljnjim željama za ponovnim susretom.

Pogledajte!

U ime Organizacijskog odbora,