Samo se srcem dobro vidi!

Dana 15.4.2024.godine, učenici 1.a razreda OŠ Đuro Pilar zajedno sa svojom učiteljicom Zvonimirom Marijić krenuli su u susret manifestaciji „U svijetu bajki Ivane Brlić- Mažuranić“.

Nastavu su preselili u gradsko središte. Prvo su posjetili, pod stručnim vodstvom, Kuću Brlić. Potom su sudjelovali na radionici Gradske knjižnice „Preko umjetnosti do zvijezda“ koju je za njih upriličila voditeljica Matea Žilić. Istraživanje stvarnosti kroz umjetnost bila je tema radionice.

Antoine de Saint-Exupery, autor Malog princa, započinje priču govoreći o crtežu zmijskog cara kojeg iz svijeta odraslih, na njegovu žalost, nitko nije prepoznao.

S druge strane, u Šumi Striborovoj susrećemo guju koja impresivno umije zavarati mladića pretvorivši se u djevojku. Stvarnost često nije onakva kakvom se čini na prvi pogled. Stvarnost i mašta plesale su zajedno, ukazujući da su istina i iluzija ponekad tanke linije koje se vješto prepliću.

Poslije zanimljive kreativne radionice obišli su Trg Ivane Brlić Mažuranić, te svoju avanturu zaokružili susretom  na samom ulazu u Gradsku upravu sa  zapovjednikom austro-ugarske vojske i vojnicima.

Zvonimira Marijić