Dana 23. i 24. veljače Zaklada Slagalica je u Slavonskom Brodu održala edukaciju u sklopu programa „Aktivni u zajednici“. Na edukaciji je sudjelovalo 12 polaznica, uključujući i pedagoginju Helenu Perišić Klasnić ispred naše škole. Edukacija se bavi jačanjem aktivizma i filantropije te ima za cilj osnažiti ulogu pojedinca i važnost lokalnog djelovaja za razvoj zajednice u kojima žive. Program „Aktivni u zajednici“ je usklađen s temeljnim odrednicama globalnih ciljeva održivog razvoja, poticanjem interakcije, razmjene ideja i „peer“ podrške među uključenim sudionicima. Program se provodi na području Virovitičko-podravske, Požeško-slavonske, Brodsko-posavske, Osječko-baranjske i Vukovarsko-srijemske županije.

Sudionice su na edukaciji osmislile i detaljno razradile vlastite projekte koje će tijekom godine razvijati i provoditi u svojoj lokalnoj zajednici uz podršku Zaklade Slagalice te vanjskog mentora do samog kraja provedbe akcija u zajednicama.

Helena Perišić Klasnić, pedagoginja