Prošli tjedan u OŠ Đuro Pilar u Slavonskom Brodu je održan dvodnevni stručni skup za  voditelje Globe programa na kojemu su sudjelovali nastavnici iz cijele Hrvatske. Na stručnom skupu voditelji su upoznati s novinama u Globe programu te su prošli edukativne radionice na temu proučavanja tla, vode i zraka. Budući da škola ima prekrasno veliko školsko dvorište, radionice su održane u školskom vrtu, gdje su nastavnici na pedološkoj jami analizirali sastav i uzorke tala. Ravnatelj škole Igor Nikičić je naglasio da je ova škola u Hrvatskoj poznata po brojnim Globe aktivnostima na što je ponosan. Jedan od organizatora ovog stručnog skupa je i nastavnik Ivan Ilišević, koji je za ovu prigodu  bio  voditelj radionica u  kojoj je upoznao  svoje kolege s pedološkim sastavom tla u Slavonskom Brodu.

Ivan Ilišević, učitelj geografije