Veljača je brojem dana mala, al je puna smijeha, karnevala! Svatko jednom poželi da bude ono što ne može biti. Bar nakratko se u svakoj veljači možemo iza maske skriti.

Učenici iz OŠ „ Đuro Pilar“- Kolonija s veseljem su dočekali ovaj dan, kako bi se maskirali i bili ono što ne mogu biti. Naučili su da je maskiranje nekada imalo magično značenje. Prerušavanjem, oblačenjem odjeće naopako ili prekrivanjem lica, zaglušnom bukom, sipanjem pepela i zastrašivanjem željelo se otjerati zimu, bolesti, zle sile.

Danas je to dan kada postajemo netko drugi, šetamo kroz vrijeme i stoljeća, putujemo u prošlost, sadašnjost i budućnost, postajemo junaci, princeze….. To je dan ludovanja i veselja. To je dan kada uzmemo čarobni štapić u ruke, tri puta zamahnemo njime, prebacimo plašt, stavimo masku na lice, šešir na glavu i zabavljamo se!

Ankica Jozić