Štedopis je uz podršku Ministarstva znanosti i obrazovanja organizirao Natjecanje u financijskoj pismenosti – online kviz „Novac i ja“. Natjecanje je bilo namijenjeno svim učenicima od 5. do 8. razreda osnovnih škola u svrhu povećanja financijske pismenosti mladih. Održano je 29. veljače 2024. s početkom u 10,00 sati, a sudjelovalo je 816 ekipa, odnosno 2 448 učenika iz cijele Hrvatske. Jedna ekipa učenika iz 6.c razreda je predstavljala našu školu: Lana Buljan, Natali Klarić i Ivan Barišić. Mentorica učenicima bila je nastavnica Maja Šimić. Učenici su vrlo uspješno pripremili i spretno odgovarali na pitanja vezana uz financije, štednju i pametno ulaganje te upravljanje vlastitim novcem. Ovakav tip natjecanja promiče timski rad u ostvarivanju zajedničkih ciljeva i skreće pozornost javnosti na važnost financijske pismenosti. Nakon održanog natjecanja učenicima su dodijeljene diplome Instituta za financijsko obrazovanje, a mentoricama zahvalnice. Više o samom natjecanju dostupno je na poveznici https://www.stedopis.hr/natjecanje-u-financijskoj-pismenosti/.

Tekst napisala:

Elena Marinić, 8.c