Program Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka

Dana, 8. prosinca 2023., nakon dana Sv. Ambrozija zaštitnika pčela i pčelara, tradicionalno se, već 6. godinu zaredom u osnovnim školama održava Program Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka. Program je namijenjen edukaciji učenika i njihovih roditelja o važnosti meda kao sastavnog dijela prehrane kao i pčelarstva za sveukupnu poljoprivrednu proizvodnju i biološku raznolikost.

Svi učenici prvih razreda Osnovne škole „ Đuro Pilar“, Slavonski Brod ,dobili su  prigodnu vrećicu u kojoj se nalazio med zapakiran u Nacionalnu staklenku za med i edukativna slikovnica o pčelarstvu „Pčelica Jelica i medo Edo“. Na ovaj način se ujedno provodi i promocija meda lokalnih proizvođača proizvedenog na hrvatskim pčelinjacima.

Učenici 1.a,1.c i 1.d razreda imali su priliku čuti gospodina Ivana Živića, umirovljenog profesora matematike i strastvenog pčelara. Na zanimljiv način čuli su najljepšu Cvjetnu priču prožetu mnoštvom zanimljivih podataka i na taj način ih je gospodin Živić oplemenio novim spoznajama. Uz mnoštvo pitanja, degustacije meda, pregledavanjem pčelarske opreme učenici i njihove učiteljice uživali su u ovom Mednom susretu.

Zvonimira Marijić